E-Fatura Destek Nedir?

E-Fatura Destek ve Yardım

E-Fatura Konusunda Mikro Yazılım Destekli Çözümlerimizi Görmek İçin Bize Ulaşın
E-Fatura Destek

E-fatura Destek Nedir ?

E-fatura programını isteyen her firma kullanabilmektedir. Ancak yıllık cirosu 25 milyon üzeri olan, petrol ve petrol ürün satışı yapan, ÖTV’ ye konu olacak ürün satışı yapan firmaların e faturaya geçmesi zorunlu tutulmuştur. E fatura programı kullanmaya başlayan firmalar çok daha fazla müşterinin siparişlerine anında cevap vermekte ve hem tahsilat hem ürün takibi gibi pek çok işlem kolayca takip edilebilinmektedir.

Sanal dünyada alım satım işlemlerinin hız kazanması, eski usul alışverişlerin çok azalması e ticareti oldukça popüler kılmaktadır. E ticaret yapan pek çok firma doğal olarak E-Fatura programı kullanarak aynı anda alıcı ve satıcıya faturaları göndermektedir. Artık her türlü ihtiyacın internet üzerinden alınması firmaları bu alana yönlendirdiği için e fatura kullanmaya pek çok firma başlamıştır.

Elektronik ortam üzerine işlenen faturalara e-fatura olarak isimlendirilmektedir. Bu noktada e-fatura programı ise faturaların elektronik ortama işlenmesini mümkün kılan yazılımlar olarak tanımlanmaktadır. Herhangi bir şekilde kağıt düzlem üzerine basılmayan e-faturalar; yasal bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu program sayesinde faturaların sunucular kanalıyla korunması ve alıcı ile satıcı arasında etkileşimli bir şekilde paylaşılması da mümkün kılmaktadır. Bununla birlikte e-fatura sisteminin sağladığı pek çok önemli avantajdan da söz etmek mümkün olmaktadır.

E-Fatura Destek Avantajı Nedir ?

 

Firmalar yeni bir sisteme geçiş yapacakları zaman bazı endişeler yaşabilmektedir. Özellikle kullanım avantajları neler bilmek istemektedirler. E-fatura programı sunduğu avantajlar ile kullanan her firmayı bir adım daha öteye taşımaktadır.

  • Fatura basımları için artık kâğıtlara gerek kalmamaktadır.
  • Arşiv sorunu ortadan kalmaktadır.
  • Hızlı tahsilât sağlamaktadır.
  • Evrak kaybı yaşanmamaktadır.
  • Sistem üzerinden eski faturalara anında ulaşım sağlanmaktadır.
  • Muhasebe işlemleri çok daha hızlı yapılabilmektedir.
  • Müşteriler ile hızlıca mutabakat sağlanmaktadır.
  • Fatura onayı verildikten sonra anında alıcı ve satıcıya iletilmektedir.
  • Firma ticari imajını olumlu olarak artırdığı için ekstra siparişler almaktadır.

 

E-Fatura Destek

Mikrodaki Destekçiniz.

Mikro Yazılım Destekli Çözümlerimizi Görmek İçin Bize Ulaşın