e-fatura destek

e-fatura görüntüleyici - e-fatura destek - e-defter giriş

e-fatura destek nedir ? ve Nasıl Yapılır

e-fatura fatura olarak kesilen yada gelen evrakların elektronik ortamda oluşturulmuş olan evrak şeklidir.

Gib ( Gelirler İdaresi Başkanlığı ) istekleri koşulları doğrultusunda yasal kanunen yayınlanmış olan isteklerin gerekliliği zorunludur.

Bu e-Belgeler devlet tarafından ihracat yapan firmalar da  zorunlu hale gelmiştir, devlet tarafından istenen bu e belgeler ticari ilişkilerin ve güvenliğinde oluşmasına ortam sağlamıştır.

e-fatura uygulaması kurulum ve destek için gerekli durumlar akis kart ( e-imza) kurulumları tarafımızdan yapılandırılmaktadır.

e-fatura destek

e-Fatura e-Belge Olması

Fatura evrağının istenen yapıya göre ( Gelirler İdaresi Başkanlığı İsteğine Göre Belirlenen Kriterler Doğrultusunda ) kesilmesi ve programınıza alınması entegratör olan firmalar tarafından devlet’e  ( GİB’e) iletilmesidir. Özellikle bu yapıda e-arşiv de kullanım 2019 yılında zorunluluğu gelmiştir. Karşılıklı firmaların güvenin sağlanması ve ticaret güveninin oluşması da bu e belgeler ile sağlanmıştır. ( E-Fatura, E-İrsaliye )

Eğer E-fatura mükellefi olduysanız müşterilere gönderim ve evrak kesimlerinde kağıt yükü ve kargo yükleri sorumluluğu ortadan kalkar, bunun yanı sıra karşılıklı işletmeler de kesilen ve gelen bu evraklar güvenli bir şekilde karşılıklı ticareti güçlü tutar. Devlet bu operasyonel işlemler dökümlerini e-defter mükelleflerinden her ay defter dökümü ile istemektedir.

e-fatura destek ve çözümlerimiz

  • E-Fatura portalları iç ve dış ticarette firmaların kullandığı kesin ve net bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer iyi bir yazılım kullanacaksanız bu yazılımda portal sayesinde karşı firmalar gereklilik durumlarında evrak olarak çok daha rahat ulaşımı sağlanmıştır.
  • Gelen ve gönderilen bu evraklar portalınızdan çıktı olarak alınarak saklanabilir. Bu evrakları muhasebe yazılımınızın esnek olması durumunda daha rahat bir şekilde kdv ve üc aylık beyanlarınızı verebilirsiniz.
  • Bu e-Belgeler aynı zaman da yurt dışı gümrüklerde aynı şekilde daha hızlı ve sağlıklı ilerlemenizi sağlamaktadır.
  • E-Fatura Entegrasyonu ve Ticari Yazılım Uygulamamız
  • Muhasebe yazılımınız iyi bir yazılım olma durumunda gelen ve giden belgeleri kolaylıkla yazılımınıza atar ve bu evrakları incelemeniz daha rahat sağlanabilir. Bu konuda Entegratör seçimleri çok önemlidir.
  • İyi bir muhasebe yazılımı aynı zaman da iyi bir entegratör firma olmalıdır. Dışarı da tutulan entegratör firma zamanında e-defter göndememeniz durumunda size firmanızın yediği cezayı vermez. Yazılım seçimini ona göre yapmalısınız. Yazılımınız soft olmalı ve SQL yada Web servisi desteği rahatlıkla yapılabilmelidir.

Böylelikle E-Fatura göndermek ve gelen evrakları almak daha kolay sağlanacak ve rahat olacaksınız

Tags:

Bir cevap yazın