E-Fatura Fiyatları

E-Fatura Destek ve Yardım

E-Fatura Konusunda Mikro Yazılım Destekli Çözümlerimizi Görmek İçin Bize Ulaşın
E-Fatura Destek

Paketlere Göre E-Fatura Fiyatları

Gelir İdaresi Başkanlığı, e-fatura sistemi ile alıcı ve satıcı arasında karşılıklı güveni tesis etmek istemektedir. Zaman ve maliyet tasarrufu sağlayacak olan e-fatura programı çeşitli paketler halinde kullanıcılara sunulur. İşletmeler kullandıkları programa göre e-fatura ek modülü almalıdır. Ek modüllerde sunulan özellikler farklı farklıdır.

Örneğin Standart Ön Muhasebe ek modülünde e-fatura programı tek bilgisayarda çalışır. Başka bilgisayardan erişim sağlanamaz. Oysaki Online Ön Muhasebe ek modülünde ise internete bağlanan her bilgisayardan erişim sağlanıp işlem yapılabilir. Modüllerde farklı özelliklere yer verildiğinden E-Fatura Fiyatları farklılık göstermektedir. İşletmeler şartlarını göz önünde bulundurup tercih yapmalıdır.

E-Fatura Fiyatları

Sisteme kayıt olunduktan sonra faturaların elektronik ortamda hazırlanıp mali mühür ile iletileceği fatura sistemi E fatura sistemidir. Mali mühür kullanılması zorunlu olduğu için Efatura için TÜBİTAK’tan veya Gelir Dairesi Başkanlığından mali mühür alınmalıdır. 3 yıl geçerli mali mühür ücreti tüzel kişiler için 270 TL+KDV, gerçek kişiler için 150 TL+ KDV’dir. İş birliği yapılacak yazılım firmasına göre entegrasyon, saklama, ek modüllerin ücreti ve eğitim bedelleri ekstra maliyete neden olabilir. Bu ekstra ücretler haricinde başlangıçta E-Fatura Fiyatları mali mühür bedelinden ibarettir. E fatura’ya isteyen her işletme geçebilmektedir. E fatura’ya geçmek için işletmelerden istenen herhangi bir ciro şartı vs. bulunmamaktadır.

E-Fatura Fiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Elektronik ortam üzerinden gerçekleştirilen bir fatura çeşidi olan E-Fatura Fiyatlarıbakımından farklılık göstermektedir. Hazırlanan bu faturalar Maliye sunucuları vasıtasıyla alıcı ve satıcıya gönderilir. Kağıt basma gibi bir durum yoktur. Bu nedenle iptal, iade ve itiraz süreleri de kağıt olanlardan farklıdır.

Pek çok işletme için buraya geçiş zorunlu olması da kağıtlara göre avantajlı oluşu tercih sebebidir. Sisteme kayıt işlemi yapılmadığı sürece e-fatura göndermek mümkün değildir. Sisteme kayıtlı olması zorunlu işletmeler, e-ticaret dışında sayılan sektörler için 10 milyon ve üzerinde ciro yapan firmalardı. Daha sonra ciroların limitleri düşürülmüş ve 1 Temmuz 2020 sisteme geçiş yapmak zorunda olanların cirosu 5 milyon ve üstü olmuştur.

E-Fatura Destek

Mikrodaki Destekçiniz.

Mikro Yazılım Destekli Çözümlerimizi Görmek İçin Bize Ulaşın