e-fatura kullanımı

e-fatura kullanımı-e-fatura nedir- e-fatura fiyatları için-E-fatura Fiyatları Yüksek mi?-e-fatura programı ayarları

e-fatura kullanımı ? KİMLER NASIL KULLANIR ?

E-FATURA; Faturanın elektronik olarak dönüşüm geçirmiş halidir. Kolaylıktır ve Hata yapma oranını ortadan kaldırır. E-Fatura belgesi Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından istenen bu e belge  397 sıra nolu VUK tebliğiyle tam, 2010 yılında tebliğ edilmiştir. VUK gereği e-Fatura’da, istenen ve normal form olarak çıkarılan evrak aynı e belge ile düzenlenmektedir. 2019 yılında ise 10 milyon ciro yapan firmalar tasarıdan 5 milyon ciroya düşürülmüştür. Ve gösteriyor ki zaman la bu e belge her ticaret yapan firma tarafından kullanılacaktır.

e-fatura kullanımı

e-fatura kullanımı başvuru için neler yapılır.

  • e-fatura mali mühür alım işlemi 1 ay zaman bulabilir.
  • entegratör bir yazılım firması belirlenir.
  • e-fatura portal başvurusu yapılır. ( e-fatura.gov.tr )

Bu E-Belge karşılıklı ticaret gelişimini çok sağlıklı bir hale getirmiştir. Türkiye olarak dünyanın en iyi kullanımı olan ülkelerinin başında bulunmaktayız. GİB bu belgede  XML tabanlı ve uluslar arası standart UBL format yapısı olarak bu belgeyi entegratör firmadan istemektedir. Firmalar yerine entegratör yapısını yazılım ve bilgi işlem standartlarında e-Fatura mükellefleri için de, 421 nolu VUK tebliği, uluslar arası olan Yetkili Entegratör ve bu Entegratör firmalar hizmet vermeye başlamıştır.

Bu e-Dönüşüm uygulaması gereği 2019 yılında E-Arşiv uygulaması olarak şeffaflık ilkesine aynı şekilde gereklilik olmuştur. e-fatura kullanımı için gereklidir.

Bu E-belge sahibi olan firmalar kağat tasarrufu, gerekli durumda şeffaf hizmet ile e-Arşiv ile hizmet ve aynı zaman da kargo bedeli ile de ciddi tasarruf sağladıkları gözlemlenmiştir.

e-fatura sorgulama işlemleri

E-Fatura belgeleri cep telefonları ve tabletler ile de aynı şekilde sorgulama yapılabilmektedir. e-fatura kullanımı ve destekleri için danışmanlık gereklidir

E-belgeler netlik olarak kontör bedeli ile karşılıklı giden ve gelen e belge olarak Kullanmış olduğunuz yazılımlar ile entegrasyon sağlamıştır. Bu e Belge ile zaman içerisinde ciddi şekilde ilk zamandan beri gelişim ile istekler yazılım kullandığınız şirketler tarafından yapılmakta aynı zaman da kendi yazılımınız dışında uygun fiyat olarak belirlenen özel entegratör yazılımı ile kendi entegratörünüzü kullanmak zorunda değilsiniz.

Örnek : Mikro Programı kullanıp özel entegratör uyumsoft gibi entegratör seçebiliyorsunuz.

Bunu her ne kadar tasvip etmesekte kullanan şirketler fazlası ile bulunmaktadır.

Mikro yazılım evi bu konuda özel entegratör ve Mikro Jump ve Mikro FLY entegrasyonu ile özel entegratör olarak sürekli yılın entegratör firması ünvanlarını almıştır. Güvenilir alt yapısı ve açık kaynak SQL ile iletişimi sayesinde esnek yapısını kullanıcılarına her zaman rakiplerinin 1 adım önünde bu güveni vermiştir. e-fatura kullanımı çok daha kolay olarak yapılır.

Yazılım olarak giden ve gelen e belgeleri içeri devlet tarafından istenen şekli ile alarak dış ticaret yapan şirketler de bu belgeleri e dönüşüm sürecinde rahatlıkla yapabilmektedirler.

e-fatura kullanımı ve destek danışmanlık – E Defter Gönderim İşlemleri Garanti ve Sözleşmeli Olarak Yapılmaktadır.

Tags:

Bir cevap yazın